آمازون در پی راهی است که بتواند تعدادی بیشتری از دستیارهای صوتی خود را بفروشد و یکی از این راه ها را خرید با صدا یا خرید صوتی می داند.

به نظر می رسد که آمازون همچنان در تلاش است تا کاربران الکسا را به استفاده از صدایشان برای خرید تشویق کند. گزارش خبری که اولین بار توسط سایت اینفورمیشن منتشر شد نشان می دهد دو چهره داخلی شرکت در این باره گفته اند که در سال ۲۰۱۸ تنها حدود ۲ درصد از افرادی که دستگاه های مجهز به الکسا دارند با استفاده از صدای خود اقدام به خرید کرده اند.

 این رسانه همچنین بیان کرده است که آمازون حدود ۵۰ میلیون دستگاه طی سال گذشته فروخته است که آمار مشابهی با آنچه است که جف بزوس فکر می کرد. یکی از منابع اطلاعاتی شرکت می گوید: واضح است که خرید از طریق صدا هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و تبدیل به یک ترند پر طرفدار نشده است. از کاربرانی که چیزی توسط الکسا خریدند، تنها ۱۰ درصد آن را مجددا این فرایند را تکرار کردند، در حالی که ۲۰ درصد تمرکز عمده آنها روی پیگیری کالا و تخفیفات بود.

پاتریک گینز، که توسعه دهنده مهارتهایی برای الکسا و دستیار گوگل در شرکت دیجیتال مارکتینگ VaynerMedia است این اطلاعات را تائید می کند و در مورد پرطرفدار شدن این روش در بازار تردید هایی دارد. او در این باره میگوید: ما کارهای زیادی را برای مدیریت انتظارات انجام دادیم اما فعلا نیز انتظار نداریم که حجم زیادی از این خرید را اینجا ببینیم. ما امروز از دستیار صوتی به عنوان یک فضا برای تجارت استفاده می کنیم و سعی در ایجاد یادگیری بیشتر داریم و انتظار داریم که در آینده حجم خریدهای معنی دار افزایش پیدا کند.

برخی تحلیلگران بر این باورند که نوآوری های جدید نظیر تعامل ویدئویی نیز همراستا با الکسا وجود دارد  و میتواند بر آن تاثیر بگذارد. دیگران نیز معتقدند که جهت جدید این شرکت فروش خدماتی همانند خدمات موسیقی نامحدود آمازون، آمازون پرایم ویدئو یا دیگر سرویس های بالقوه از طرف شرکت فرعی هول فودز متعلق به امازون است.

دیو فیلدز، مدیر بخش روابط سرمایه گذاری این شرکت در پاسخ به سوال یک تحلیلگر در مورد اثر الکسا برای خرده فروشی آمازون می گوید: من فکر میکنم که ما از داشتن چنین ابزارهایی بسیار خوشحالیم و مشتریان نیز از آنها لذت می برند. از روز اول این کار ما موفقیت های زیاد و مشتریان راضی داشتیم. تمرکز ما بر داشتن یک نقشه راه درست و رو به جلو در این مسیر است.

منبع: آمازون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *