در ماه آوریل‌، محققان مایکروسافت متوجه شدند که برخی از مشتریان دستگاه‌های  اینترنت اشیاء IoT  در ارتباط با سرورهای روسیه است.

تحقیقات بیشتر نشان داد که چندین تلفن VOIP، چاپگر و رمزگشای ویدیو در حال انتقال داده به گروه هکری به نام Strontium هستند.

این گروه بهتر است که با نام Fancy Bear یا APT28 شناخته شود‌، توسط FBI شناسایی شد که برای دولت روسیه است. سال گذشته مشخص شد که هکرها بیش از ۵۰۰۰۰۰ روتر را به بدافزار آلوده کرده‌اند. اکنون این گروه برای دستیابی به شبکه‌های سازمانی از دستگاه‌های IoT استفاده می‌کند.

 مایکروسافت در حال حاضر به شرکت‌هایی که دستگاه‌های هدفمند را تولید می‌کنند هشدار داده است. همچنین نشانی‌های IP و اسکریپت‌های مورد استفاده هکرها را منتشر کرد تا سازمان‌های دیگر بتوانند  بر هکران  که سعی در ربودن دستگاه‌های آن‌ها را داشتند‌، نظارت کنند.

اکنون اپل کارت برای برخی از مشتریان ایالات متحده در دسترس است: اپل در ماه مارس اعلام کرد که با گلدمن ساکس همکاری می‌کند تا کارت اعتباری خود را منتشر کند.

آنچه باعث تداوم اپل کارت شد‌، تمرکز اول موبایل در این شرکت بود. متقاضیان هنوز یک کارت اعتباری فیزیکی ساخته شده از تیتانیوم دریافت می‌کردند‌، اما تمرکز شرکت این شده بود که پیشرفت پرداخت موبایل و برنامه را بهتر از هر چیز دیگری در بازار تجربه کند.

معرفی اولیه محدود به افرادی است که برای اولین بار در صف هستند‌، اما کلیه مشتریان آیفون در ایالات متحده باید تا پایان ماه اوت دسترسی داشته باشند.

SSD‌های جدید سامسونگ ۱۰ درصد سریعتر و ۱۵ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کنند: فقط ۱۳‌ماه پس از انتشار فناوری SSD نسل قبلی سامسونگ‌،  شرکت کره جنوبی اولین  تولید انبوه درایوهای با ۱۰۰ لایه سلول NAND است.

جهش از ۹۰ لایه این امکان را برای حافظه NAND سه بیتی ۲۵۶ گیگابایتی  ششم سامسونگ می‌دهد تا به سرعت نوشتن ۴۵۰ میکرو ثانیه و زمان خواندن ۴۵ میکرو ثانیه برسد.

de4f323a3f274978950274c5e2fb0727.jpg.png

برخی از دوربین‌های سه پیکسلی گوگل در حال استفاده در Fritz هستند: Google Pixel 3 یکی از بهترین دوربین‌های هوشمند در بازار را دارد‌، اما تعداد فزاینده‌ای از مشتریان سنسورهای ضعیف و لرزان را گزارش می‌دهند.

متاسفانه گوگل هنوز به مساله رو به رشد رسیدگی نکرده است. اکنون، به نظر می‌‌رسد که جایگزینی سخت‌افزار دوربین تنها راه‌حل برای این مشکل باشد.

هفت سال پیش‌، در ۶ اوت ۲۰۱۲‍، ناسا مریخ نورد Curiosity را در مریخ پیاده کرد. اگرچه هدف این مریخ نورد به مدت دو سال بود‍، اما ماموریت آن به طور نامحدود تمدید شد.

این فضانورد در طول زندگی خود در سیاره مریخ، عکس‌ها‍، نمونه‌های خاک و سایر اطلاعات را در حالی که بیش از ۱۳ مایل در دهانه گیل حرکت کرده بود‌، جمع آوری کرده است. تا به امروز‌، این مریخ نورد به ما آموخته است که ممکن است در مریخ آب مایع وجود داشته باشد‌، گوگرد‌، نیتروژن‌، هیدروژن‌، اکسیژن‌، فسفر و کربن را می‌توان در خاک شناسایی کرد وبه زندگی پایدار سیاره و حتی خیلی بیشتر اشاره می‌کند.

منبع: پلیس فتا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *