این فن آوری‌ها شامل AI و ۵G بوده که در آن فرصت‌های کسب و کار و امورات مالی درازمدت مدنظر بوده است.
طبق دومین گزارش سالانه Top 10 Technologies Emerging Technologies CompTIA ، اینترنت اشیاء (IoT) فناوری در حال ظهور است که بزرگترین فرصت را برای ایجاد کسب و کارهای جدید و درآمد ارائه می دهد.

با توجه به فرصت‌های کسب و کار و فرصت‌های کوتاه مدت که هر یک برای شرکت‌های فناوری اطلاعات و دیگر شرکت‌های فناوری کسب و کار ایجاد می‌کند و توسط انجمن فناوری انتخاب شده‌اند که در این گزارش تعداد ۱۰ فناوری رتبه بندی شدند.

IOT

iot_internet_of_things_by_jackie_niam_gettyimages-996958260_2400x1600-100788446-large.jpg

این گزارش نشان می‌دهد که IoT تغییرات کسب و کار را با ارائه اطلاعات مورد نیاز برای بهبود بازاریابی، افزایش فروش و کاهش هزینه‌ها، رونق می‌دهد.

فرانک ریموندی، عضو گروه رهبری انجمن فناوری‌های نوظهور CompTIA که در کانال استراتژیک و توسعه کسب و کار، کار می‌کند، گفت: ” در دنیای فناوری همه افراد جامعه از جمله بسیاری از بازاریان با اصطلاح” اینترنت اشیاء ” آشنا هستند.

با این حال، “می‌گویند این موضوع با ابهاماتی همراه است و برای افراد مختلف دارای معانی مختلفی است. اما می‌تواند به وضوح به معنی افزایش کسب و کار جدید با یک یا تعدادی شریک در کانال‌ها و فضای مجازی باشد.

هوش مصنوعی (AI)

Savvycom-AI-Lab.jpg

این گزارش حاکی از آن است که AI در حال حاضر به طور قابل توجهی بر نحوه ارتباط مشتریان با کسب و کارها از طریق وب‌ سایت‌های هوشمند و ربات‌ها تاثیر می‌گذارد و این ابزار به طور روزافزونی در حال تغییر و تحول در کار روزمره است.

گفته می‌شود که تأثیر هوش مصنوعی در تمام صنایع، از خرده فروشی گرفته تا مراقبت‌های بهداشتی، خانه داری، امور مالی – احساس می‌شود. مضافاً اینکه AI امنیت اطلاعات، سرعت تصمیم گیری و دقت تصمیم گیری را نیز بهبود می‌بخشد. آموزش و پرورش نیز با به کارگیری هوش مصنوعی کارکنان دارای کارایی بیشتر که در حل مسئله کارآمد‌تر و سیستم‌های اطلاعاتی واقعی را برای فرایندهای آینده و بهبود محصول فراهم می‌کنند، شناسایی می‌کند. این در حالی است که شرکت‌هایی که از تکنولوژی‌های AI استفاده می‌کنند، می‌توانند از منابع با کارایی بسیار بیشتری استفاده کنند و افزایش رقابت در حوزه AI، هزینه ها را نیز کاهش دهد.

۵G

5g-100718139-large.jpg

افزایش شبکه‌های ۵G توانایی ما را برای حرکت، دستکاری و تجزیه و تحلیل داده‌ها در سراسر سیستم عامل‌های بی سیم افزایش می‌دهد. ۵G به طور کامل در سال‌های آینده متعارف و بومی خواهد شد.

“توسعه و استقرار ۵G  در حال انجام است. با این کار تاثیر ۵G در تجارت تکنولوژی‌های مختلف ارائه خدمات بی سیم ، سرعت و زمان انتظار مورد نیاز برای راه حل‌های پیچیده مانند وسایل نقلیه بدون راننده بسیار نمایان است. علاوه بر این، هنگامی که ۵G از نظر جغرافیایی به طور کامل مستقر می‌شود، به بازارهای نوظهور کمک خواهد کرد تا با سرعت، کسب و کار را رونق بخشند.

server Computless

maxresdefault.jpg

محاسبات Serverless اجازه می‌دهد تا یک محیط IT NoOpS که به طور خودکار از زیرساخت‌های زیرزمینی گرفته شده‌اند، کاهش هزینه‌های عملیاتی و اجازه دادن به کسب و کارها در ایجاد قابلیت‌های جدید که ارزش بیشتری را به ارمغان بیاورد، ایجاد نمایند.

محاسبات Serverless در سال جاری همزمان با علم رباتیک، محاسبات کوانتومی و اتوماسیون در لیست نوآوری ها قرار گرفته است.

Blockchain

blockchain_2.gif

سازمان های بیشتری در حال بررسی و اجرای بلاکچین برای ارتقاء امنیت و مدیریت معاملات در اینترنت هستند.

رباتیک

robotic-process-automation-2.jpg

رباتیک یعنی فرآیندهای روزمره را با استفاده از ماشین آلات انجام دهیم تا کسب و کار ما سریع تر، ارزان‌تر و کارآمدتر شود.

بیومتریک

ff7328a9-9eba-4b58-8f53-c938f9ef61e7.jpg

در بیومتریک، قسمت‌هایی از بدن از جمله صورت، اثر انگشت و شبکیه اسکن می‌شود. این کار در حال تبدیل شدن به روش‌های اصلی برای تایید هویت می‌باشد.

چاپ سه بعدی

TNO3dprinting.jpg

چاپ سه بعدی یک راه حل برای تولید قطعات پیچیده و همچنین تولید سریع محصولاتی است که به سختی پیدا می‌شوند، با این روش محصولاتی با قیمت مقرون و به صرفه‌تر در دسترس قرار می‌گیرند. این صنعت همچنین فرصت‌هایی را برای پیشرفت به وجود اورده است.

واقعیت مجازی (VR) / واقعیت افزوده (AR)

AR-VR-825x500.jpg

با استفاده از VR، AR، و فن آوری‌های حسگر می‌توانند به سازمان‌ها کمک کنند تا کارایی عملیاتی و بهره وری فردی را بهبود بخشند.

هواپیماهای بدون سرنشین

drone580358-580x358.jpg

هواپیماهای بدون سرنشین امکان ورود به محدودیت‌های جغرافیایی را به وجود آورده است. این فناوری فرصت‌های توسعه را بالا می‌برد.

منبع: پلیس فتا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *