1/ بزرگترین تهدیدات امنیتی برای بچه ها چیست؟

کودکان و نوجوانان هم میتوانند توسط همان مشکلات امنیتی که بزرگسالان تحت تاثیر قرار میگیرند گرفتار شوند.مانند دانلود درایورها، لینک به سایت های مخرب ، ویروس ها، بدافزارها و …

ولی گاهی مجرمان از شیوه های خاصی  برای گمراه کردن آنها  به کار می برند مانند سایت های فان که پیغام های مخرب یا چیزهای رایگان را ارائه می دهد.مثلا پیغام هایی  که انگار  یکی از دوستانشان ارسال کرده است ، پیشنهادات موسیقی یا فیلم های رایگان یا زنگ های صوتی یا هر چیز دیگری که ممکن است کودک برای دانلود آن وسوسه شود.

2/ چگونه با کودکم درباره امنیت صحبت کنم؟

در واقع امنیت یکی از آن موضوعاتی است که بسیار راحت می توان در مورد آن با بچه ها صحبت کرد.
زیرا، درست مثل بزرگسالان، آنها  هم نمی خواهند مورد  سوء استفاده و فریب قرار بگیرند.

با آنها درمورد این صحبت کنید که چگونه برخی از افراد سعی میکنند از مزایای اطلاعات آنها برای سرقت پول استفاده کنند و اینکه همه چیز آنچه به نظرشان می رسد نیست و اینکه به آنها یاد دهید قبل از برقراری هرگونه ارتباط  در فضای اینترنت و اتصال به همه چیز فکر کنند و همه اتفاقات را بازبینی کنند. همچنین از آنها بپرسید که آیا اخیرا به موردی مشکوک شده اند یا خیر زیرا  کودکان شما ممکن است بیش تر از آنچیزی که شما فکر میکنید در مورد امنیت سایبری بدانند.

3/ چگونه از رایانه های خانواده ما محافظت کنیم؟

این نکته بسیار اهمیت دارد که سیستم و نرم افزاری که شما استفاده میکنید چگونه به روز می شوند. زیرا شرکت های نرم افزاری گاهی اوقات نقص های امنیتی را از طریق به روز رسانی برطرف میکنند.

همچنین شما باید از رمزهای عبوری قوی استفاده کنید.و مراقب وب سایت هایی که هم خودتان و هم کودکانتان از آن استفاده میکنند باشید و قبل از اطمینان از وب سایت ها بر روی آنها کلیک نکنید.

4/ چگونه ما  از دستگاه های تلفن همراه خود محافظت می کنیم؟

برنامه های امنیتی  متفاوتی برای دستگاه های تلفن همراه وجود دارد، اما بهترین راه برای محافظت از دستگاه های تلفن استفاده از یک PIN (شماره شناسایی شخصی یا رمز عبور) است.همچنین باید مراقب باشید که از چه برنامه های کاربردی استفاده میکنید و به دنبال راهی برای از بین بردن اطلاعات خود در صورت گم شدن گوشی یا دزدیده شدن آن باشید.

5/ چرا همیشه می شنویم “هرگز کلمه عبور خود را به اشتراک نگذارید

اینکه رمز عبور در بین یک سری از دوستان به اشتراک گذاشته شود کمی وسوسه انگیز است.

که اگر اینکار انجام شود،هویت شما اطلاعات شما و حتی اموال شما خارج از کنترل شما قرار می گیرد.

گاهی اوقات دوستان شما دوستان بی رحمی می شوند که رمز عبور شما را می دانند.بنابراین خصوصی نگه داشتن کلمات عبور و همچنین انتخاب رمزهایی که حدس زدن آن برای دیگران سخت است بسیار اهمیت دارد.بنابراین این ایده که رمز عبور خود را به اشتراک بگذارید اصلا ایده خوبی نیست .

می توانید به همین صورت این نکات را به کودکانتان بیاموزید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *