هر سال تعداد زیادی از مردم قربانی تهدیدات فضای سایبری می شوند. در سال 2016 تعداد 1.1 میلیارد هویت در فضای آنلاین سرقت شد. آمارهای گوناگونی در این زمینه از هزینه ها و قربانیان ارائه می شود که هر سال رو به افزایش است.
به طور میانگین برای یک فرد عادی 313 ساعت طول می کشد تا خسارت ناشی از سرقت هویت را جبران کند. این حملات برای تمامی افراد، در سنین مختلف با هر نژاد و هر وضعیت مالی اتفاق می افتد. این حملات می توانند به سرعت و بدون اینکه حتی فرد متوجه شود اتفاق بیافتند.
در تمامی این حملات مهمترین عامل فعال در روند یک حمله، عامل انسانی است. با نفوذ هرچه بیشتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در زندگی روزمره ، تا حدی که کودکان و افراد خردسال نیز  از آن استفاده می کنند ، دانش امنیتی در این حوزه ها بیش از پیش اهمیت می یابد. حتی با گسترش اینترنت اشیاء، تمامی وسایلی که در این محیط وجود دارند مثل لامپ ها، تلویزیون ها، دستگاه های هوشمند و ... به هدفی بالقوه جهت نفوذ و سرقت اطلاعات تبدیل می شوند.
در همین راستا، طرح پاس با محوریت مهمترین عامل که همان عامل انسانی است، قصد دارد تا با ارتقا سطح دانش عمومی امنیت در فضای سایبری، در همه سنین و حوزه ها، به کاهش هرچه بیشتر این آمار و ارقام کمک کند. در این طرح سعی شده تا:
  • تمامی کاربران در محیط های آنلاین در نظر گرفته شوند.
  • تمامی حملات در حوزه ها و محیط های مختلف که امکان وقوع آنها وجود دارد معرفی شوند.
  • نحوه پیشگیری و مقابله با این تهدیدات به کاربران با هر سطح دانشی ارائه شود.
  • امنیت ابتدایی در موارد و مصارف پر کاربرد کاربران در محیط های آنلاین به آنها آموزش داده شود.
  • و...
با شرکت در این طرح، شما می توانید دانش مورد نیاز برای پاسخ گویی به حملات محیط های آنلاین را فرا بگیرید و از اینکه قربانی این حملات شوید جلوگیری کنید.
با حضور هر چه بیشتر شما عزیزان، می توان از افزایش روز افزون این حملات جلوگیری کرد و سرقت اطلاعات را برای مهاجمین به امری طاقت فرسا و غیر ممکن تبدیل کرد.
پس با ما همراه باشد.